Mer informasjon og dato for dette arrangementet kommer!

Har du spørsmål kan du kontakte kundeservice på telefon 05877.

|

Kurs innen Innkjøp og logistikk:

Verdivurdering og Due Diligence

Konferanse for deg som vil stille bedre rustet til å vurdere verdi av egen virksomhet, attraktive oppkjøps- eller/fusjonspartnere eller investeringer!

For deg som ønsker å forberede og gjennomføre en god transaksjonsprosess – til riktig pris og lavest mulig risiko!

En nøkkelfaktor i vellykkede forretningsstrategier, er å gjennomføre kjøp, salg, fusjon, fisjon i rett tid på de riktige betingelsene – noe som krever grundig forarbeid, klar strategi og god gjennomføringsevne. Da er det viktig at du er godt forberedt, vet hva du skal se etter og finner de riktige samarbeidspartnerne for din virksomhet.

På konferansen får du:

  • En trendrapport som beskriver dagens marked og tiden fremover
  • En gjennomgang av ulike typer verdivurderinger
  • Tips til planlegging og gjennomføring av salgsprosessen
  • Råd om hvordan optimalisere et godt kjøp
  • Forståelse for forhandlingssituasjonen i kjøp- og salgsprosessen
  • En gjennomgang av due diligence prosessene, og hvordan du bruker disse i de forskjellige situasjonene

Erfaringer fra virkeligheten og et dykk inn til investorene


Faglig påfyll er viktig, men vel så viktig er det å høre andres erfaringer og lære av andres suksess og feilvurderinger. Vi har invitert to bedrifter til å gi oss deres refleksjoner i sine prosesser ved kjøp og salg.

Vi har også invitert tre investeringsselskaper som forteller om hva de søker etter og hvordan de jobber, samt tar opp det dagsaktuelle temaet om miljøfokus i investeringer.

2 intensive dager, med faglig påfyll, erfaringer og praktisk vinkling

Gå ikke glipp av muligheten til å høre fra noen av Norges ledende aktører innen kjøp og salg av virksomheter, og hvordan de arbeider med integrasjon for å hente ut mest mulig verdi av transaksjonen.

PS: Benytt anledningen til å få konkrete råd og tips fra Norges ledende ressurspersoner innen fagområdet!

Tall fra Dagens Næringsliv viser at de største byggentreprenørene i Norge det siste året har kjøpt opp bedrifter med en samlet omsetning på over 4,5 milliarder kroner og skaffet seg over 1400 nye ansatte!

Dagens Næringsliv
Design by IXD | Development by Netmaking | Powered by eZ Publish