-
Abid Q Raja
-
Erna Solberg
-
Harald Rønneberg
-
Henriette Steenstrup
-
Kristin Skogen Lund
-
Odd Nordstoga
-
Thomas Numme
-
Wenche Myhre
Abid Q Raja
Advokaten og politikeren, Abid Q. Raja, er kanskje mest kjent som den ivrige samfunnsdebattanten som gjerne diskuterer alt fra innvandring, integrering og krim til justis og utdannelse. Han er tildelt stipendet «Fritt ord» og «Norsk-Oxford Stipendium» som den første norskpakistaneren noen sinne.
Raja har ikke alltid vært den pågående og uredde mellommannen, debattanten og talsmannen for det norsk-pakistanske miljøet. Han var liten og taus og et enkelt bytte for bøllene. Som 15-åring havnet han på barnehjem og forflyttes mellom ulike institusjoner hvor han lever sammen med rusmisbrukere og kriminelle. Her lærer han at han må stå opp for seg selv.
Erna Solberg
Erna Solberg er kjent for sine sterke og klare uttalelser i enhver sammenheng.
Gjennom media beviser hun sin stilsikre kommunikasjonsform. Hun har blitt en av våre mest profilerte politikere, og viser klart at hun tør å stå frem som den personen hun er.
Hun er Høyre’s leder, og har tidligere vært medlem av både finanskomiteen og kommunalkomiteen på Stortinget.
Harald Rønneberg
Du kan ikke være verdensmester i alt! Noen ganger må du ta sjanser og kaste deg ut i ukjent farvann. Kanskje må du feile et par ganger for å utvikle deg?
Opplev en av landets morsomste menn i fri dressur, og slipp løs lattermusklene. I knivskarp balanse mellom genialitet og galskap viser Harald Rønneberg hvordan du møter ukjente og skumle oppgaver med pågangsmot og smil om munnen.
Sjarmøren som er kjent fra Senkveld med Thomas og Harald har blant annet hoppet i Holmenkollen, spilt inn nakenscene på film og balansert på taket på SAS-hotellet i Oslo.
Len deg godt tilbake og forbered deg på et fyrverkeri, hvor humor, mot og engasjement står sentralt.
Dette skriver Wikipedia om Harald Rønneberg.
Henriette Steenstrup
Henriette Steenstrup søkte seks ganger for å komme inn på Teaterhøgskolen før hun til slutt lyktes.
Hun har spilt i flere store norske filmer, bl.a: “Budbringeren”, “Mors Elling”, “Ta meg på for faen” og “Jeg reiser alene”.
Hun er fast ansatt ved Nationaltheateret og har gjort TV karriere med “Torsdag kveld fra Nydalen” samt serien “En god nummer 2”, hvor hun selv stod for idé og hovedrolle. Serien vant Komiprisen (2009) i kategorien beste forestilling på film og TV. I tillegg var Henriette nominert i klassene beste kvinnelige artist og årets morsomste.
Magemusklene får kjørt seg når en av Norges morsomste kvinner entrer scenen. Vær forberedt på mye latter, høy stemning og en stor dose uhøytidelighet!
Kristin Skogen Lund
Telenor-direktør og NHO-president Kristin Skogen Lund er den første norske kvinne på topp 50- listen over de mektigste kvinnene i internasjonal næringsliv.
Hun ble også kåret til Norges mektigste kvinne i 2011 med begrunnelsen: «Skogen Lund har virkelig befestet sin posisjon som næringslivets perfekte gallionsfigur.
Hun holder stø kurs, er synlig og får folket med seg. Kort sagt: en bunnsolid kvinne i sterk medvind.»
På jobb er hun er opptatt av å velge arbeidsoppgaver og mennesker rundt seg som hun får energi fra og kan gi energi til.
Klikk her - se intervju med Kristin Skogen Lund.
Odd Nordstoga
I 2004 fikk folkemusikeren fra Telemark, Odd Nordstoga, sitt store gjennombrudd med soloalbumet «Luring». Albumet solgte mer enn 150 000 eksemplarer og forble 14 uker på toppen av de norske salgslistene.
Året etter vant han de to mest prestisjefylte Spellemannsprisene «Best mannlige artist» og «Årets artist». Siden den gang har han kommet ut med nytt album nesten hvert år, og et år etter «November» (2010) kom han i høst ut med et album inspirert av den kritikerroste barneboka «Vaffelhjarte». Tittelsporet «Bestevenn» var hovedlåt i NRK-serien med samme navn, hvor han også debuterte som skuespiller.
Thomas Numme
Med perfekt kombinasjon av humor, galskap og uimotståelig sjarm, er Thomas og Harald Norges mest populære programlederduo.
De ble allemannseie da de ledet en av TV2s største suksesser noensinne; «Idol – jakten på en superstjerne» i 2003.
De siste seks årene har de ledet talkshow suksessen «Senkveld – med Thomas og Harald» og har en enorm seerskare. I tillegg har de ledet Gullruten, World Idol, Brageprisen og Spellemannsprisen en rekke ganger.
Wenche Myhre
Wenche Myhre er en av Norges mest folkekjære artister og vår første internasjonale popstjerne.
På sin 13-års dag gikk Wenche av med seieren i en amatørkonkurranse på Chat Noir i Oslo. Hun fikk sin første platekontrakt og ble en av de mest suksessrike artistene i norsk popmusikk gjennom tidene.
Under Spellemannsprisen i 2003 fikk firebarnsmoren hedersprisen for sin innsats som artist i Norge og utlandet gjennom 50 år. Hun behersker mange sjangre, både slagermusikk, revy, tv-underholdning, show, film og teater.
Nå er hun endelig tilbake i rampelyset etter en tøff kamp mot kreften.