Mer informasjon og dato for dette arrangementet kommer!
Har du spørsmål kan du kontakte kundeservice på telefon 05877.
Andre populære kurs som gir godkjente timer
MVA 2010
Økonomi- og regnskapsdagen
Lønn og personal 2010
Innføring i IFRS
Et annerledes kurs i etikk, som setter fokus på din praktiske hverdag som revisorer og regnskapsfører.(Kurset oppfyller kravene for 7 timer etterutdanning)
Mange synes det er manglende sammenheng mellom myndighetenes krav og kundenes forventning. I enkelte tilfeller er det vanskelig å vite hvordan du skal handle. For å handle rett må du vite hva som faktisk kreves, og hvordan du kan håndtere de vanskelige situasjonene. Etikk krever øvelse!
Bli med på et annerledes etikkurs, som setter fokus på din praktiske hverdag. Få med deg spennende etiske diskusjoner - med din rolle i fokus.
Gjennom dilemmatrening lærer du å vurdere en situasjon på en saklig måte og foreta smarte vurderinger i situasjoner hvor grensene er utydelige. Metodikken anvendes for å finne den beste handlingen i en gitt situasjon. Målsetningen er å styrke deg til å bruke etikk som et arbeidsverktøy for å redegjøre for dine valg og beslutninger.
Media skriver ofte om manglende etisk forståelse hos økonomer. Skandaler rundt etiske dilemmaer har fått mye negativ fokus. "Kvalitetsikring mangler" sies det! Dette er din mulighet til å bli trygg på å håndtere etiske dilemmaer!
Bli med på en dag fylt med interessante problemstillinger rundt etikk og din rolle!
Kurset er tilpasset revisor og regnskapsfører, og oppfyller kravene for 7 timer obligatorisk etterutdanning.